Czy warto słuchać audiobooków?

Liczba czytelników od dłuższego czasu wzrasta do coraz wyższych poziomów. Teraz nie musimy ograniczać liczby książek, które zabieramy ze sobą w podróż, możemy po prostu skorzystać z czytnika e-booków. Mało tego, nie musisz już nawet tracić czasu na tradycyjne czytanie, bo powstały audiobooki ze strony www.taniaksiazka.pl.

Dlaczego warto słuchać audiobooków?

Jest to idealne rozwiązanie, gdy trzeba wykonać prace domowe. Jest najlepszy argument. Jak wiadomo, oprócz przyjemności z czytania, trzeba też pracować, gotować i sprzątać. Może nie musisz tego robić, ale byłoby miło. Książka “zasłuchana” pozwala nam połączyć biznes z przyjemnością. Możemy słyszeć i sprzątać w tym samym czasie – super. W rzeczywistości wzbogacimy nasze słownictwo i poznamy historie, które nas interesują, ale bez słów przed sobą nie poprawimy poprawności naszego pisania.

Przyjemniejsza podróż

Jeśli ktoś nie może skupić się na drodze, gdy inna osoba rozmawia z nim podczas jazdy, najlepiej odmówić odtwarzania audiobooka podczas jazdy. Jednak nie wszyscy podróżują samochodem, wiele osób ma własne auta i woli siedzieć w fotelach w pociągach, metrze, autobusach czy nawet samolotach. Wtedy o wiele łatwiej jest wcisnąć przycisk “play” i słuchać audiobooki niż przewrócić stronę.

Pełny relaks

Tradycyjne czytanie wymaga wytężenia wzroku. Ludzkie oko nie jest naturalnie przystosowane do skupiania się na małych tekstach, które znajdują się również blisko gałki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest patrzenie oczami w przestrzeń. Chociaż czytanie jest zwykle lepsze (i lepsze dla rozwoju umiejętności pisania), dobrze jest od czasu do czasu posłuchać. Rozsiądź się wygodnie w łóżku, zamknij oczy i daj się porwać szlachetnej literaturze.

Szansa na naukę języka obcego

Poziom słownictwa użytego w powieściach jest nieco niewystarczający. Na przykład “Zmierzch” Stephanie Meyer jest łatwy do czytania dla osób, które nie znają biegle angielskiego, ale w jakiś sposób potrafią się dogadać. Ale na przykład mistrz Andy Andrews może być dla tej samej osoby za trudny, więc nie ma sensu go słuchać. Należy wybrać książkę, która odpowiada naszym możliwościom. Kiedy nie możemy przekonać się do czytania, ale lubimy słuchać – sięgamy po audiobooki. Być może dzięki nim będziemy mogli czytać klasykę i uchronimy literaturę przed zapomnieniem. Audiobooki w każdych okolicznościach są warte wysłuchania. Nie są to nowości na rynku wydawniczym, ale się podobają. W każdym razie warto ich sprawdzić dla ich treści.

 

Copyright © 2021